Aktualnie nie brakuje osób, które zastanawiają się nad kupnem lakieru samochodowego. Okazuje się, że do wyboru jest bardzo urozmaicony asortyment. Jakie lakiery samochodowe są najbardziej popularne? Czym się one cechują? Z poniższego poradnika dowiesz się także m.in. tego, jakie aspekty mieć na swojej uwadze w czasie wyboru odpowiedniego lakieru samochodowego.

Jakie lakiery samochodowe są najpopularniejsze?

Wyodrębniamy rozmaity asortyment tego typu. Warto wymienić m.in. różne lakiery samochodowe pod kątem metody aplikacji. Chodzi tutaj np. o lakiery zaprawki. Nadają się one bardzo dobrze do naprawiania drobnych mankamentów. Często nabywane przez Klientów są także lakiery samochodowe w sprayu. Warto wspomnieć też o elementach tego typu pod względem sposobu wykończenia. Chodzi m.in. o lakiery bazowe. Po ich naniesieniu na karoserię samochodu można uzyskać gładką oraz jednocześnie twardą warstwę, która będzie cechowała się jednolitym kolorem. Dodatkowo można liczyć na wyraźny połysk. Plusem takich lakierów samochodowych jest prosta praca. Warto podkreślić, że ten rodzaj asortymentu bardzo łatwo się bowiem rozprowadza po powierzchni pojazdu. Co jeszcze cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Klientów? Są to także lakiery efektowe. Czym się one cechują? Takie lakiery samochodowe służą do tego, by nadać obrabianej powierzchni wielowymiarowego połysku. Co ciekawe, odcień karoserii może być różny w zależności od światła, czy kąta widzenia itp. W tej kategorii bardzo popularne są lakiery metaliczne. Końcowe efekty zależą od odpowiedniego dodania pyłu aluminiowego do bazowego lakieru. Fachowcy w czasie wykonywania swojej pracy muszą zwracać uwagę na kształt, rozmiar oraz liczbę użytych – na powierzchni karoserii – drobinek. Można także zdecydować się na lakiery samochodowe perłowe (z domieszką miki), akrylowe, matowe, bezbarwne, czy wodne. Na rynku znajdują się też akcesoria o specjalnym zastosowaniu. Chodzi o gumy w sprayu i o powierzchnie uretanowe.

Wybór lakieru samochodowego – na co należy zwrócić uwagę?

Decydując się na lakiery samochodowe należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Chodzi m.in. o kwestie ekologiczne. Nowoczesne lakiery samochodowe muszą spełniać wymogi dotyczące środowiska. M.in. nie mogą być toksyczne. Inna sprawa dotyczy jakości. Warto decydować się na lakiery samochodowe od sprawdzonego producenta. Zweryfikuj, jak długo konkretna firma jest na rynku. Liczy się nie tylko doświadczenie, ale także opinie. Warto się z nimi zapoznać, by mieć pewność, że wybierzesz porządny asortyment tego konkretnego typu. Jest to bardzo ważne pod kątem efektów końcowych. Jak zdecydujesz się na odpowiednie lakiery samochodowe, to będą one dobrze przylegać do blachy pojazdu. Dodatkowo nie będą występowały żadne odpryski. Co jeszcze jest istotne? Profesjonalne lakiery samochodowe zapewniają ochronę przed korozją. O czym jeszcze nie możesz zapominać? Warto wybierać takie lakiery samochodowe, które spełniają normy techniczne. Odnoszące się np. do zmiennych warunków atmosferycznych. Porządne akcesoria z tej kategorii cechują się także odpowiednia przyczepnością, wydajnością oraz połyskiem. Oczywiście, liczy się też stosowny kolor. Pamiętaj jednak o tym, że odpowiednia barwa nie jest tutaj jedynym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę w czasie dokonywania zakupów (w sklepach stacjonarnych lub online). Skoncentruj się przede wszystkim na jakości.

Jaki serwis pojazdów samochodowych wybrać?

Pewne drobne naprawy możemy (przynajmniej teoretycznie) wykonywać sami. Jeśli jednak nie masz w tym aspekcie żadnego doświadczenia, to nie ryzykuj. Kiedy jeszcze zdecydować się na pomoc fachowców? Brak odpowiednich kwalifikacji to jedno. Poza tym musisz kupić odpowiednie lakiery samochodowe, a to wcale nie jest takie proste, co już wiesz z poprzedniego akapitu… Liczy się także czas. Jeśli chcesz szybko uporać się z tym tematem, to warto postawić na pomoc profesjonalistów. Nawet przy stosunkowo drobnych naprawach. Dobrym wyborem będzie Cemot. Jest to profesjonalny serwis pojazdów samochodowych. Cemot to podmiot bardzo doświadczony, który jednocześnie posiada dobre recenzje od swoich Klientów. Co jeszcze jest tutaj ważne? Nowoczesny serwis pojazdów wykonuje na co dzień rozmaite usługi. W gronie realizowanych zadań są zaś m.in. blacharstwo oraz lakiernictwo. Co konkretnie wchodzi w skład usług? Jest to m.in. gruntowanie blach oraz lakierowanie wstępne. Poza tym jest realizowane lakierowanie bezpyłowe. Wszystko jest wykonywane w innowacyjnej komorze. Nie wspominamy o tym przypadkowo. Z jednej strony masz pewność, że jakość lakieru samochodowego jest na najwyższym możliwym poziomie. Takie akcesoria są zatem solidne, trwałe, odporne itd. Dodatkowo masz pewność, że lakiery samochodowe będą dobrze dopasowane do Twojego wozu. W końcu mamy tutaj komputerowy dobór, który jest nadzorowany przez specjalistów. Na co jeszcze można liczyć? To renowacja powłoki lakierniczej oraz obróbka końcowa. Fachowcy wykonują też stosowne zabezpieczanie lakieru i nadają karoserii efektownego połysku.