badanie techniczne Mierzyn

Realizujemy pełen zakres usług diagnostycznych. Wykonujemy również przeglądy, które są wymagane przepisami prawa.

Badanie techniczne jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów. Wykonuje się je zaczynając jeszcze przed pierwszą rejestracją, następnie po 3 latach, kolejne po dwóch latach a potem każdego roku, przed upływem terminu z dowodu rejestracyjnego. Jest ono istotne głównie ze względów bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Nierzadko w trakcie ujawnione zostaje zużycie pewnych elementów lub ich usterki. Nieco inaczej rzecz wygląda jeśli chodzi o samochody z instalacją LPG, taksówki lub L-ki do nauki jazdy. W tych przypadkach konieczne jest wykonywanie przeglądu od początku co roku.

Jeśli zakupione auto zostało sprowadzone zza granicy i było tam zarejestrowane, badanie powinna wykonać Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. tak samo wygląda to w przypadku pojazdów powypadkowych i tych do transportu materiałów niebezpiecznych.

Pierwszym elementem przeglądu technicznego (https://www.cemot.pl/cennik/) jest sprawdzenie danych pojazdu (np. nr VIN wybity na ramie) z tymi w dowodzie rejestracyjnym. Przy zainstalowanych dodatkowych elementach, jak instalacja LPG stosuje się dodatkowe procedury. Następnie sprawdzany jest stan ogumienia, niezależnie od tego czy są to opony letnie czy zimowe. Weryfikacji podlega ciśnienie powietrza, głębokość bieżnika oraz równomierność ich zużycia. Kolejnym elementem badania jest oświetlenie. Wszystkie światła muszą być sprawne, mieć odpowiedni kolor oraz być dobrze ustawione. Diagnosta kontroluje hamulce na stanowisku rolkowym, a konkretnie ich siłę i równomierność działania. Skuteczność hamulca roboczego powinna wynosić co najmniej 50%, a pomocniczego powyżej 25%. Sprawdzeniu podlegają także drążki kierownicze, wahacze, rama podwozia i amortyzatory (skuteczność tłumienia). Stan szyb i karoserii także ma znaczenie, postępująca rdza czy rozbite okno spowoduje negatywny wynik badania. Ważne są również pasy bezpieczeństwa i wyposażenie obowiązkowe (gaśnica, trójkąt). Skrupulatnie weryfikowane są wycieki płynów eksploatacyjnych, takich jak płyn hamulcowy czy olej silnikowy (https://www.cemot.pl/dobra-pora-na-wymiane-oleju-samochodowego-kilka-wskazowek/).

Jeśli w trakcie przeglądu zostaną wykryte usterki, brak któregoś z elementów obowiązkowego wyposażenia, bądź też wycieki płynów (https://www.cemot.pl/oferta/mechanika-i-diagnostyka/), pojazd nie przejdzie badania. W zależności od tego, czy zagrażają one bezpieczeństwu, diagnosta może odebrać właścicielowi dowód rejestracyjny i przekazać go do właściwego wydziału komunikacji. Aby go odzyskać, kierowca jest zobowiązany do naprawy auta i ponownej wizyty w stacji diagnostycznej. Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku może udać się po odbiór dokumentów. W przypadku awarii nie zagrażających bezpieczeństwu, diagnosta wystawia zaświadczenie o negatywnym wyniku badania, wraz z wypisanymi konkretnymi uwagami. Właściciel ma 14 dni na usunięcie ich i powrót na ponowny przegląd. Przy drugiej wizycie na stacji zapłaci wyłącznie za sprawdzenie uszkodzonych wcześniej elementów.

Cemot to nowoczesna stacja kontroli pojazdów oraz serwis samochodowy. Wykonujemy profesjonalne przeglądy samochodów wszystkich wiodących marek aut. Zapewniamy:

N
możliwość rozpoznania stanu technicznego auta bez demontażu lub z demontażem częściowym – nie naruszamy podstawowego funkcjonowania połączeń
N
obsługę przez doświadczonych mechaników, którzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę w zakresie motoryzacji i precyzyjnie zdiagnozują Twój samochód
N
zaawansowany sprzęt diagnostyczny, który pozwala precyzyjnie określić kondycję samochodu – korzystamy m.in. z diagnostyki komputerowej, jak również analizatora spalin, dymomierza oraz aparatury diagnostycznej do kontroli gazowych układów zasilania czy kontroli i regulacji świateł

Nasza stacja kontroli pojazdów oferuje m.in.:

N

pierwsze badanie samochodu sprowadzonego z zagranicy

N

okresowe badania techniczne

N

badanie samochodu z zabranym dowodem rejestracyjnym

N

badania pokolizyjne

Badania pojazdów specjalnych – w tym TAXI przystosowanych do przewozu osób, pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczep i uprzywilejowanych.

Sekretariat

91 48 79 706

sekretariat@cemot.com.pl

Naprawy mechaniczne

693 933 943

obsluga@cemot.com.pl

Naprawy lakiernicze

661 357 222

obsluga@cemot.com.pl

Stacja kontroli pojazdów

91 48 79 706

obsluga@cemot.com.pl

Nasza oferta

Blacharstwo i Lakiernictwo

Naprawy blacharskie i lakiernicze, gruntowanie blach i nadawanie połysku dla pojazdów wszystkich marek